Tutaj znajdziesz każdy z projektów, warsztatów, prelekcji czy konferencji, które organizujemy!

 

#Investstory (15.11.2017)

Wyjazd studentów Klubu Inteligentnych Inwestorów na edukacyjną prelekcję #InvestStory prowadzoną przez Noble Securities. Wydarzenie skierowane było do początkujących uczestników rynku kapitałowego, prowadzący szczegółowo omawiali analizę fundamentalną oraz analizę techniczną, poruszane były także aktualne tematy oraz czynniki wpływające na obecną i przyszłą wycenę niektórych spółek notowanych na GPW.

Investment Day – Career Opportunities (29.11.2017)

Investment Day – Career Opportunities to pierwsze wydarzenie Klubu Inteligentnych Inwestorów i Instytutu Benjamina Grahama, wykonane we współpracy z CFA Society Poland oraz bankiem inwestycyjnym BNY Mellon. Podczas wydarzenia charterholderzy opowiadali o swojej codziennej pracy oraz odpowiadali na pytanie czy warto poświęcić około 1500-2000 godzin na naukę do trzech stopni egzaminu CFA. Event rozpoczęło uroczyste przemówienie Pana Profesora Jajugi, który pokrótce opowiedział o najnowszych trendach rynkowych. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję poznać kilka ciekawych sposobów analizy akcji, podczas gdy BNY Mellon przedstawił możliwe ścieżki kariery dla kogoś z ‚licencją’ CFA. Ostatnim punktem dnia było przemówienie doktoranta ze Stanów Zjednoczonych, Pana Richarda van Horne, który podzielił się doświadczeniami pracy w funduszu inwestycyjnym w USA oraz opisał umiejętności dające przewagę przy zarządzaniu kapitałem.

Spotkanie z Panem Tomaszem Pruskiem (11.01.2018)

Z okazji premiery swojej najnowszej książki „K.I.S.S.” Pan Tomasz Prusek, wybitny dziennikarz finansowy, spotkał się z Klubem Inteligentnych Inwestorów, aby poopowiadać nieco o nowej powieści i historii rynku kapitałowego (warto dodać, że dzięki obecności Pana Profesora Jajugi prelekcja szybko zamieniła się w żywą i ciekawą dyskusję). Ciekawą atrakcją był przegląd XIX lub XX-wiecznych akcji i obligacji.

Inteligencja Finansowa (7-9.03.2018)

Inteligencja Finansowa z 2018 roku to największe wydarzenie, jakie mieliśmy przyjemność współorganizować. Tak, współorganizować, bo był to projekt na tyle duży, że jedna ogranizacja nie mogłaby zorganizować go z takim rozmachem. Wraz ze Studenckim Forum Business Centre Club oraz studentami z koła naukowego Klub Inteligentnych Inwestorów stworzyliśmy trzydniowy plan wypełniony prelekcjami, warsztatami i debatami – a całość zamknięta była w wydzielonej części Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Tematem przewodnim były finanse, a wszystkie wydarzenia ukierunkowane były na kształtowanie inteligencji finansowej w społeczeństwie, zwłaszcza wśród studentów, choć nie tylko. Pierwszy dzień projektu poświęcony był konwencjonalnym finansom, w tym inwestycjom finansowym, drugi dzień poświęcony był karierze, która czeka na młodych finansistów, natomiast trzeci dzień zdominowały nowe nowe technologie – blockchain i kryptowaluty. Wydarzeniu patronowali BNY Mellon (Partner Tytularny) oraz Noble Securities (Partner). Dla najaktywniejszych uczestników księgarnia Tak Czytam ufundowała atrakcyjne nagrody. Nikomu nie zabrakło także jedzenia i picia – wspólnie zadbaliśmy i najdrobniejsze szczegóły w oprawie wydarzenia. Trudno streścić każdą prelekcję, dlatego wyszczególnimy tylko niektóre:

  • Warsztaty w Excela przygotowane przez Adę Witczak (VBA-Excel.pl).
  • Wizyta londyńskiego zespołu Hedge Fund z BNY Mellon (prelekcje prowadzone przez cztery różne osoby pracujące w czterech różnych działach, w tym obszerna prelekcja Hedge Fund Strategies). Dziękujemy BNY Mellon za możliwość porozmawiania z prelegentami o wszystkich intrygujących na tematach!
  • Prelekcja na temat psychologii giełdowej przeprowadzona przez Pawła Krakowiaka z Noble Seurities.
  • Inspirująca prelekcja o przywództwie, wiedzy i szczęściu wykonana przez Prezesa Zarządu spółki DataWalk.
  • Prelekcja Krzysztofa Kolanego z Bankier.pl dotycząca inwestycji w złoto.
  • Inwestycje w mieszkania, REITy oraz inne sposoby inwestowania w nieruchomości przy niewielkich nakładach kapitałowych poprowadzone przez Mzuri (Mzuri CFI).

Investment Banking Surveillance Power Day (27.03.2018)

Power Day to wydarzenie przepełnione warsztatami i mock interview przygotowane przez nas we współpracy z działem Compliance and Surveillance Credit Suisse. Podczas warsztatów studenci mogli sprawdzić swoją wiedzę na prawdziwych case’ach, a na mock interview sprawdzić swoich sił w symulowanej rozmowie rekrutacyjnej. Dla najlepszych Credit Suisse zaoferowało staże w jednym ze swoich działów. Gościem specjalnym był dyrektor generalny całego działu Compliance and Surveillance w Credit Suisse.

KLUB INTELIGENTNYCH INWESTORÓW

Fundacja wspiera koło naukowe Klub Inteligentnych Inwestorów działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu pod opieką Pana Profesora Krzysztofa Jajugi. KII to społeczność pełna bardzo mądrych i ambitnych, które biorą życie w swoje ręce – chcą się rozwijać i chłonąć wiedzę, także tę praktyczną. Zdjęcia zamieszczone poniżej pochodzą z regularnych spotkań koła naukowego – zarówno tych naukowych, edukacyjnych, jak i tych integracyjnych, rekreacyjnych.

Konferencje

Klub Inteligentnych Inwestorów regularnie odwiedza branżowe konferencje, w tym największą w Polsce konferencję Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych ‚Wall Street’, konferencję Profesjonalny Inwestor oraz Invest Cuffs.

Akademia Nieruchomości (grudzień 2018)

Akademia Nieruchomości to autorski program Klubu Inteligentnych Inwestorów oraz Instytutu Benjamina Grahama. Był to pierwszy projekt skierowany przede wszystkim do inwestorów oraz wykonawców w branży nieruchomościowej. Na projekt składały się trzy wydarzenia, z których tylko jedno było typowo edukacyjne, skierowane do grupy studentów. Serię rozpoczęło spotkanie członków Klubu Inteligentnych Inwestorów z dyrektorem i managerami Metropolitan Investment – przedsiębiorstwa specjalizującego się w budowie centrów handlowych położonych w miejscowościach średniej wielkości. Kolejnym punktem było spotkanie z Filipem Kowarskim – inwestorem nieruchomościowym oraz twórcą serwisu Moniter.pl. Ostatnim punktem była prelekcja na temat gotowców inwestycyjnych, kwater pracowniczych, najmu i podnajmu oraz flipów ‚na ładnie’ i ‚na brzydko’, którą przeprowadził Mariusz Stężały, prelegent Albrecht International (po spotkaniu, zwyczajem stworzonym przez Pawła Albrechta, cała sala udała się na networking, podczas którego nawiązały się liczne i owocne znajomości).